Poznaj zalety myjni bezdotykowych: Czy warto zainwestować w technologię Karcher?

Poznaj zalety myjni bezdotykowych: Czy warto zainwestować w technologię Karcher?

Myjnie bezdotykowe zdobywają coraz większą popularność. Nic dziwnego, ponieważ z jednej strony pozwalają szybko i dokładnie umyć samochód, z drugiej zaś stanowią świetny pomysł na intratny biznes, który można rozkręcić, dysponując relatywnie niewielkimi środkami, a nawet uzyskać dofinansowanie.

Regularne mycie samochodu jest niezbędne, aby utrzymać jego nadwozie w dobrym stanie. Pozwala pozbyć się zalegającego brudu, soli drogowej, a także przywrócić błysk lakierowi. Nie każdy jednak kierowca dysponuje terenem, gdzie może samodzielnie umyć auto. Stąd popularność myjni, w tym bezdotykowych. Stanowią one również doskonały pomysł na biznes. Nie wymagają bowiem zbyt dużego wkładu własnego, stosunkowo łatwo można pozyskać dofinansowanie z Unii Europejskiej i Urzędu Pracy – więcej informacji na ten temat znajduje się tutaj: redconst.pl – a dzięki dobrej lokalizacji i skutecznej promocji pojawią się liczni klienci, dzięki którym przedsięwzięcie przyniesie zyski. Czym jednak jest myjnia bezdotykowa i jak działa?

Czym jest myjnia bezdotykowa? Odkryj rewolucję w czyszczeniu samochodów bez użycia rąk!

Jak sama nazwa wskazuje, myjnia bezdotykowa umożliwia umycie pojazdu bez fizycznego kontaktu z czyszczoną powierzchnią. Proces mycia odbywa się za pośrednictwem strumienia wody, kierowanego na samochód. Do zalet takiego rozwiązania należy zaliczyć:

– brak kontaktu dłoni, szmatek czy ścierek ze środkiem myjącym oraz powierzchnią lakieru;

– ciśnieniowe mycie pozwalające usunąć uporczywe zanieczyszczenia;

– możliwość dokładnego wymycia trudno dostępnych miejsc nadwozia, kół czy podwozia;

– używanie specjalnych środków chemicznych, łagodnych dla lakieru samochodowego.

Oczywiście, myjnia bezdotykowa funkcjonuje tym lepiej, im nowocześniejszą technologię wykorzystuje. Przykładowo, bardzo dobry sprzęt dla tego rodzaju przedsiębiorstw produkuje Karcher. Jego urządzenia pozwalają uzyskać wysoką dokładność mycia pojazdu, a także optymalizują zużycie wody. Wpływa to pozytywnie zarówno na środowisko naturalne – można więc promować swoją myjnię jako proekologiczną, co pomoże zachęcić klientów – jak też na koszta prowadzenia przedsiębiorstwa.

Myjnia bezdotykowa ręczna i automatyczna – jakie są między nimi różnice? Dowiedz się, którą opcję wybrać!

Myjnie bezdotykowe dzielą się na dwa rodzaje: ręczne i automatyczne. Zasada ich działania jest bardzo podobna. Główna różnica polega na tym, iż w myjni automatycznej lance i ciśnienie ustawione są optymalnie do mycia pojazdu, co zmniejsza ryzyko uszkodzenia lakieru bądź innych wrażliwych elementów, takich jak uszczelki. Z drugiej strony, w myjni bezdotykowej ręcznej, gdzie jak sama nazwa wskazuje, lancą steruje się przy użyciu rąk, łatwiej jest wyczyścić miejsca trudno dostępne oraz usunąć uporczywe zanieczyszczenia, które nawet najbardziej precyzyjny automat może pominąć. To, którą myjnię wybrać, zależy od naszych potrzeb, czyli od tego, jak dokładnie zamierzamy umyć samochód. Od strony biznesowej, warto jest rozważyć otworzenie myjni automatycznej, ponieważ nie w każdym mieście jest ona dostępna.

Jak optymalnie korzystać z myjni bezdotykowej i cieszyć się blaskiem samochodu? Praktyczne wskazówki i triki

Myjnie bezdotykowe mają wiele zalet, ale żeby cieszyć się dobrze umytym samochodem i błyszczącym lakierem, warto korzystać z nich w sposób optymalny. Zanim wybierzemy się do takiej myjni, powinniśmy przeprowadzić ręczne, dokładne mycie wstępne. Czyli za pomocą ścierki i szmatki usunąć największe zabrudzenia (warto je uprzednio namoczyć), zwłaszcza na lakierowanych felgach, lusterkach zewnętrznych czy plastikowych reflektorach. Skróci to proces mycia pod ciśnieniem oraz pomoże uniknąć powstawania mikropęknięć i im podobnych uszkodzeń lakieru. Przed skorzystaniem z myjni trzeba usunąć ręcznie zwłaszcza błoto oraz piasek, gdyż ciśnieniowe ich zmywanie może porysować lakier.

Ogólnie rzecz biorąc, myjnia bezdotykowa jest świetnym rozwiązaniem dla kierowców, którzy chcą dokładnie oczyścić swoje maszyny, jak i dla przedsiębiorców poszukujących intratnego biznesu.