Przyciemnianie szyb — wady i zalety

Przyciemnianie szyb — wady i zalety

Przyciemnione szyby w samochodzie budzą różne skojarzenia. Kiedyś były prawdziwym krzykiem mody, synonimem luksusu i obiektem pożądania wielu kierowców. Przez lata zaczęło się to jednak zmieniać. Dziś obecność przyciemnianych szyb nie budzi już takiej sensacji. Niemniej jednak są one dość często spotykane. Jakie są wady oraz zalety przyciemniania szyb i gdzie można skorzystać z takiej usługi?

Gdzie można udać się na przyciemnianie szyb w samochodzie?

Na przyciemnianie szyb samochodowych najlepiej udać się do specjalistycznego warsztatu, który zajmuje się realizowaniem tego typu usług. Najczęściej mowa tu o firmach, dla których główną częścią oferty nie jest mechanika samochodowa, a szeroko pojęta kosmetyka.

Świetnym przykładem takiego warsztatu może być warszawskie przedsiębiorstwo Bear Wrap. W Bear Wrap przyciemnisz szyby w swoim samochodzie z pomocą specjalnie dobranej folii, która spełnia wszelkie ograniczenia nakładane przez polskie prawo. Cała usługa jest realizowana profesjonalistów, dzięki czemu masz gwarancję tego, że folia zostanie poprawnie nałożona.

Zalety przyciemniana szyb

Przyciemnianie szyb samochodowych ma naprawdę wiele zalet. Niewątpliwą jest to, że w aucie z przyciemnionymi szybami jesteśmy lepiej chronieni przed nadmiarem promieniowania ultrafioletowego. Przyciemnione szyby skutecznie zatrzymują promienie słoneczne, dzięki czemu wnętrze auta wolniej się nagrzewa, co korzystnie wpływa na komfort w trakcie upalnych dni.

Dodatkowo obecność folii poprawia bezpieczeństwo. Jest ona bowiem dodatkową warstwą, którą musi pokonać szkło w razie rozbicia szyby. Dodatkowo nieco utrudnia wybicie szkła ewentualnym złodziejom.

Wady przyciemniania szyb

Oczywiście w naszym świecie nie ma rzeczy czarno-białych, więc przyciemnianie szyb samochodowych ma pewne wady. Należy do nich przede wszystkim jazda w pochmurnych warunkach lub w nocy. Wtedy widoczność przez przyciemnione szyby jest nieco pogorszona. Dodatkowo samochody z przyciemnionymi szybami wolniej nagrzewają się w trakcie zimy.