Podgórze Duchackie – atrakcyjna dzielnica Krakowa

Podgórze Duchackie – atrakcyjna dzielnica Krakowa

Szukasz nowego, dobrego miejsca do życia w stolicy Małopolski? W takim razie powinieneś zainteresować się Podgórzem Duchackim. To dzielnica znajdująca się na południu Krakowa, która coraz częściej staje się domem dla osób, które szukają ciszy i spokoju, a zarazem dobrej komunikacji z resztą miasta. Nie bez powodu przeprowadza się tutaj coraz więcej rodzin z dziećmi. Sprawdź, jakie inne jeszcze zalety niesie ze sobą zamieszkanie w tej okolicy.

Doskonałe położenie na mapie Krakowa

Jednym z najistotniejszych atutów Podgórza Duchackiego jest lokalizacja, która gwarantuje szybki i wygodny dostęp do wielu ważnych punktów miasta, takich jak Centrum Handlowe Bonarka (2 minuty), Kazimierz (12 minut) czy Błonia (15 minut). Można więc powiedzieć, że mieszkańcy mają blisko zarówno do najatrakcyjniejszych miejsc wypoczynku, jak i bogatej oferty kulturalno-gastronomicznej Krakowa.

Bliskość miejsca wypoczynku

Nie trzeba jednak wybierać się specjalnie poza obręb dzielnicy, aby skorzystać z atrakcji. Podgórze Duchackie to także zrewitalizowany Park Duchacki, Park Kurdwanów oraz Park Rzeczny Drwinka. Poza tym znajdują się tu obiekty sportowe (np. Ośrodek Sportowo-Rekreacyjny Kurdwanów Nowy), Młodzieżowy Dom Kultury im. K. I. Gałczyńskiego i Kino Cinema City. Można więc zapewnić rozrywkę zarówno aktywnym dorosłym, jak i dzieciom.

Bezpieczna dzielnica

Okolica położona w obrębie Podgórza Duchackiego jest uznawana za spokojną i bezpieczną . Na dodatek wciąż realizuje się tutaj projekty poprawiające bezpieczeństwo mieszkańców, co przekłada się na nowe oświetlenia przy przejściach dla pieszych czy dodatkowe patrole policyjne w weekendy. Poza tym panuje tu stosunkowo mały ruch samochodowy.

Żłobki i edukacja na Podgórzu Duchackim

Rodziny z dziećmi będą szczególnie zainteresowane dostępem do placówek  opiekuńczych oraz edukacyjnych. Pod tym względem dzielnica nie zawodzi. Znajduje się tutaj kilkadziesiąt żłobków i przedszkoli, działa 8 szkół podstawowych i funkcjonują 3 szkoły ponadpodstawowe. Co więcej, swoje wydziały na Podgórzu Duchackim ma Uniwersytet Jagielloński. To zapewnia bezproblemowy dostęp do edukacji dla mieszkańców.

Rozwinięta infrastruktura

Aby swobodnie poruszać się po Krakowie z tej dzielnicy nie trzeba mieć własnego samochodu. Dojeżdżają tu liczne tramwaje i autobusy, znajduje się też zmodernizowana w 2021 roku stacja kolejowa. Poza tym wciąż rozwija się w okolicy infrastruktura rowerowa, a w planach na niedaleką przyszłość jest nawet metro.

Gdzie znaleźć mieszkania do kupienia na Podgórzu Duchackim?

Polecamy uwadze firmę Lokum Deweloper. Dysponuje ona ofertą obejmującą m.in. nieruchomości w Krakowie, które odpowiadają na zapotrzebowanie mieszkańców. Na dodatek wyróżnia się dużą różnorodnością, co pozwala znaleźć lokum dostosowane do własnych potrzeb. Jeśli poszukujesz wygodnego miejsca do życia na Podgórzu Duchackim, to koniecznie przejrzyj oferty znajdujące się na stronie dewelopera, a w razie zainteresowania skontaktuj się z jego przedstawicielem drogą telefoniczną lub mailową.

Opinia o osiedlach (…) jest jednoznaczna: to spokojna dzielnica. To zdanie nie ma sensu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 × 1 =